Szkolenie testowania aplikacji mobilnych

Testowanie aplikacji mobilnych nie będzie tym samym, co testowanie aplikacji internetowych. Różnice odszukamy na praktycznie wszystkich poziomach. Bardzo często testy funkcjonalne oparte są na kontrolowaniu interakcji użytkowników, jasne jest bowiem, że odmiennie wygląda testowanie aplikacji bankowej, a zupełnie inaczej aplikacji społecznościowej.

Sporo zależy też od grupy docelowej potencjalnych użytkowników danej aplikacji – http://www.testarmy.com

Spore znaczenie ma także platforma na której pracuje aplikacja, bo wpłynie to na sposób jej rozpowszechniania. Szczególnie obecnie znane są platformy jak Google Play oraz App Store sporo więcej zobaczysz pod tym adresem. W takim względzie zdarzają się różnorakie kłopoty, jak na przykład to, że żeby znaleźć defekt należy na początek wgrać nową wersję programu przeznaczoną dla konkretnego sklepu a potem zaczekać, kiedy nowe wersja zostanie zatwierdzona. Niestety czasem potrwa to nawet 3 tygodnie.

Szczególnie pomocne jest w tym szkolenie testowania aplikacji mobilnych szkolenia z testowania aplikacji mobilnych, gdyż dzięki temu łatwiej nam pojąć wszystkie najistotniejsze aspekty. Bardzo istotne jest, żeby przewidzieć najistotniejsze błędy oraz w miarę na takie błędy zareagować. Bo wyobraźmy sobie, iż użytkownik będzie miał z czymś takim do czynienia i z pewnością nie będzie starał się poszukać informacji, jeżeli będzie to niełatwe. Zamiast tego skasuje daną aplikację i wgra nową odmiennego producenta. Do naszej już nigdy nie wróci – http://testarmy.com

Nie zapominajmy o tym wszystkim, gdyż wtedy powinniśmy być pewni, iż nasza Aplikacja będzie interesująca, bardzo łatwa w obsłudze, dzięki czemu stanie się bardzo popularna. Zawsze warto też się doskonalić, bo dzięki temu unikniemy najpoważniejszych pomyłek w tworzeniu danej aplikacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *