Obejmy

Zaciski zaciskowe posiadają bardzo duże przeznaczenie. Sporządzane są też z rozmaitych towarów, zależnie od funkcji. Opaski, obejmy zaciskowe i tuleje zaciskowe zapewniają montaż końcówek i sprzęgów do węży przemysłowych.

Ich prawidłowy dobór i montaż ma fundamentalne znaczenie dla bezpieczeństwa użytkowań przewodu. Dobierając właściwy gatunek podzespołu montażowego, trzeba uwzględnić rodzaj montowanej końcówki tworzywo i grubość ścianki. (Dystrybutor elementów złącznych) Przeznaczone są do prędkiego zespolenia splotów przewodów, kabli, węży, tulei – http://www.obejmy-mocowania.pl

W poniektórych sytuacjach nieodzowne są obejmy zaciskowe odporne na warunki pogodowe i agresywne chemikalia nietoksyczne, niepalne, wytrzymałe na duże temperatury. Mają szeroki zasięg przeznaczeń, także w przemyśle okrętowym, kopalnictwie i otoczeniach narażonych na korozję. Występują w przeróżnych wielkościach i są niesłychanie mocne.

Cechuje je wielka wytrzymałość na warunki pogodowe, szczególnie na działanie dużych temperatur, niepomyślnych czynników zewnętrznych. Opaski stalowe są nietrujące, odporne na aktywność paliw ciekłych, smarów i olejów, oraz agresywnych chemikaliów. Zdołają być stosowane także w środowiskach korozyjnych.
Obejmy zaciskowe służące do sprawnego umocowania końcówek na węże, są z powodzeniem stosowane w wielu branżach przemysłu. () Mogą to być opaski ślimakowe, opaski ślimakowe mostkowe, opaski taśmowe, opaski z podwójną taśmą, również opaski zaciskowe z zamknięciem zawiasowym – http://obejmy-mocowania.pl

Specjalistyczne opaski zaciskowe ze stali kwasoodpornej z samozaciskowym zamkiem kulkowym, pozwalają na przymocowanie opasek bez zastosowania specjalnych przyrządów.
Ocynkowane obejmy zaciskowe należą do zazwyczaj stosowanych opasek do węży o ciśnieniu do 25 bar. Są odpowiednie do środowiska niekorozyjnego. Opaski zaciskowe utworzone z nylonu cechuje niewielka waga, są praktyczne w użytkowaniu i łatwe w montażu, nie wymagają zastosowania dodatkowych przyrządów, połączenie opaski jest możliwość przeprowadzić ręcznie.

Są również obejmy określone do ściskania zakończeń nierdzewnych sanitarnych, albo te przeznaczone do końcówek gatunku hydraulicznego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *