Śruba z uchem, Łańcuchy mocujące

Zamocowanie ładunków w transporcie drogowym to dobre wykorzystanie właściwości samochodów, a jednocześnie zastosowanie środków mocujących. Jakiego rodzaju są najbardziej znane i pomocne?

Przede wszystkim pasy, lecz mogą być wyłącznie w takiej sytuacji stosowane gdy są nieuszkodzone i mają czytelną etykietę – zobacz na: http://protect-vehicle.eu

Tam właśnie jest bardzo dużo istotnych oznaczeń. Pamiętajmy, iż na etykiecie musi być podana norma EN 12195-2, ponieważ to oznacza, iż producent deklaruje zgodność z jej wymaganiami. Kolejne normy nie gwarantują odpowiedniej jakości pasów napinających. Łańcuchy mocujące eogniwa.pl muszą spełniać wymagania normy EN 818-2, a elementy łączące oraz skracające muszą posiadać urządzenie ubezpieczające przed rozpięciem.

Drążki pozwalają na błyskawiczny oraz komfortowy podział ładunkowej powierzchni, ponadto mogą być wykorzystywane w pionie oraz poziomie wewnątrz pojazdów między sztywnymi powierzchniami, takie jak chłodnie, naczepy zamknięte i tak dalej. Bardzo często tego rodzaju zakończenia są obustronnie gumowe lub posiadają antypoślizgowe stopki. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest też siatka, rozróżnić jesteśmy w stanie dwa typy zabezpieczeń siatkami. Pierwsza to zabezpieczenie przestrzeni ładowni, druga zabezpieczenie ładunku przez okrycie i docisk – http://www.protect-vehicle.eu

Pierwszy typ ma zastosowanie przy przewożeniu ładunków sypkich w otwartych kontenerach lub pojazdach o otwartej ładunkowej przestrzeni. Ich plusem jest możliwość używania w samochodach różnorodnego typu oraz różnych producentów, a także szybkie i proste mocowanie za pomocą pasów mocujących. Pamiętajmy jednakże, aby taki sprzęt kupować w specjalistycznych sklepach, w jakich kupimy i inne niezbędne elementy, jak śruba z uchem, eogniwa.pl która przydaje się do wielu zadań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *